Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Area | 30"W x 24-1/2"D x 26-1/2"H |
|---|---|
| Compressor Style | remote condenser |
| Cooling | air cooled |
| Depth | 24-1/2" |
| Height | 26-1/2" |
| Ice Type | cube-style, dice size |
| Output | production capacity up to 821 lb/24 hours at 70/50 (720 lb AHRI certified at 90/70) |
| Product Type | ice maker |
| Refrigerant Type | R404a |
| Safety and Compliance | cULus, Energy Star, NSF |
| Width | 30" |
| Vendor Name | Manitowoc |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 38019 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Discontinued Date | 2025-01-16 08:44:54 |
| Item Width | 30 cm |
| Item Height | 26.5 cm |
| Item Depth | 24.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Ice Maker, Cube-Style |
| Specsheet | View Specsheet |