Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Color | black, blue |
|---|---|
| Durability and Resistance | heat resistant |
| Length | 20" |
| Material | cotton, nylon |
| Product Type | fryer gloves |
| Safety and Compliance | ANSI, NSF |
| Size | x-large |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 8 cm |
| Item Height | 2 cm |
| Item Length | 20 |
| Item Weight | 0.41 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Safety & Health, Personal Protective Equipment, Gloves, Sleeves, & Mitts |