Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Capacity | (3) 12" x 14" steam pan capacity, (4) 13" x 18" sheet pan capacity |
|---|---|
| Power Type | electric |
| Product Type | combi steamer |
| Safety and Compliance | cULus, IPX5, NSF, UL |
| Voltage | 240v |
| Wattage | 5.7 kW |
| Vendor Name | Rational |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 25.75 cm |
| Item Height | 31.63 cm |
| Item Depth | 21.9 cm |
| Item Weight | 185 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Combi Oven, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |