Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| BTU | 156000 BTU |
|---|---|
| Capacity | (20) 12" x 20" steam pan capacity, (20) 13" x 18" sheet pan capacity |
| Power Type | liquid propane |
| Product Type | combi steamer |
| Safety and Compliance | cCSAus, Energy Star, IPX5, NSF |
| Size | half size |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 1.3 kW |
| Vendor Name | Rational |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Combi Oven, Gas |
| Specsheet | View Specsheet |