Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Area | 48"W x 24"D |
|---|---|
| Capacity | 1300 lbs |
| Color | green |
| Depth | 24" |
| Durability and Resistance | corrosion resistant |
| Material | epoxy coated steel |
| Product Type | dunnage shelf |
| Safety and Compliance | Microban |
| Width | 48" |
| Vendor Name | Metro |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 37127 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 48 cm |
| Item Depth | 24 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Dunnage Shelf |
| Specsheet | View Specsheet |