Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Capacity | 24 oz. |
|---|---|
| Color | white |
| Depth | 2" |
| Diameter | 12.5" dia |
| Durability and Resistance | break resistant, dishwasher safe |
| Material | melamine |
| Product Type | bowl |
| Safety and Compliance | BPA free, NSF |
| Shape | round |
| Vendor Name | GET Enterprises |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 dozen |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 15845124224 |
| Shipping Origin | 77040 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | dozen |
| Case Pack By | dozen |
| Item Depth | 2 cm |
| Item Weight | 14.9 kg |
| Priced By | dozen |
| Vendor Category | Soup Salad Pasta Cereal Bowl, Plastic |