Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Color | black, clear |
|---|---|
| Material | polycarbonate |
| Product Type | safety glasses |
| Vendor Name | Essendant |
| Case Pack | 12 |
| Packed By | 12 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 36000493092 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | box |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 6.5 cm |
| Item Height | 4.19 cm |
| Item Depth | 11.75 cm |
| Item Length | 11.75 |
| Item Weight | 1.31 kg |
| Priced By | box |
| Vendor Category | Eye Care & Protection |