Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Area | 36"L x 18"W |
|---|---|
| Capacity | 300 lbs |
| Color | black |
| Design | enclosed, open design |
| Durability and Resistance | heavy duty |
| Handle | dual sided push handle |
| Length | 36" |
| Material | polypropylene |
| Number of Shelves | 3 shelves |
| Product Type | bus cart |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 18" |
| Vendor Name | Carlisle |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 10077838167752 |
| Shipping Origin | 0 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 18 cm |
| Item Length | 36 |
| Item Weight | 46.75 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Cart, Bussing Utility Transport, Plastic |