Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Capacity | 1.2 quart |
|---|---|
| Color | clear |
| Diameter | 7.5" dia |
| Durability and Resistance | break resistant, dishwasher safe, freezer safe |
| Material | polycarbonate |
| Product Type | bowl |
| Safety and Compliance | NSF |
| Shape | floral shaped |
| Vendor Name | Carlisle |
| Case Pack | 36 |
| Packed By | 36 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 10077838001681 |
| Shipping Origin | 0 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Weight | 0.39 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Bowl, Plastic, 1 - 2 qt (32 - 95 oz) |