Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Capacity | 160 lb |
|---|---|
| Color | black |
| Cooling | air cooled |
| Material | stainless steel |
| Output | 350 lb. /24 hours |
| Product Type | ice machine |
| Safety and Compliance | cETLus, Energy Star, ETL-sanitation |
| Vendor Name | Atosa USA |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 25 cm |
| Item Height | 74 cm |
| Item Depth | 32 cm |
| Item Weight | 351 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Hotel Ice Machine |
| Specsheet | View Specsheet |