Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Capacity | 1 cup, 1 pt, 1.2 quart, 4 quart |
|---|---|
| Color | blue, red |
| Durability and Resistance | dishwasher safe, heat resistant |
| Features | stackable |
| Handle | tapered open handle |
| Material | polycarbonate |
| Product Type | measuring cup |
| Safety and Compliance | NSF |
| Vendor Name | Winco |
| Case Pack | 6 |
| Packed By | 6 set |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 811642035219 |
| Shipping Origin | 76442607 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | set |
| Case Pack By | set |
| Item Width | 18.5 cm |
| Item Height | 11.42 cm |
| Item Depth | 24.8 cm |
| Item Length | 0 |
| Item Weight | 3.04 kg |
| Priced By | set |
| Vendor Category | Measuring Cups |