Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Durability and Resistance | heavy duty |
|---|---|
| Horsepower | 1/2 HP |
| Material | powder-coated, stainless steel |
| Power Type | induction |
| Product Type | juice extractor |
| Speeds | 3600 RPM |
| Vendor Name | Waring |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 040072098499 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 10.75 cm |
| Item Height | 24.5 cm |
| Item Depth | 18 cm |
| Item Weight | 29.3 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Juice Extractor |
| Specsheet | View Specsheet |