Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Capacity | 20 quart |
|---|---|
| Depth | 16" |
| Diameter | 12" dia |
| Features | Made in USA |
| Product Type | stock pot |
| Safety and Compliance | NSF |
| Thickness | tri-ply |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 00029419039241 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Discontinued Date | 2026-02-13 17:07:30 |
| Item Depth | 16 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Stock Pot |