Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Amps | 14.4-16.6 amps |
|---|---|
| Area | 15"W x 27-3/8"D x 12-3/8"H |
| Depth | 27-3/8" |
| Features | adjustable legs |
| Height | 12-3/8" |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | hotplate |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Voltage | 208-240v |
| Wattage | 3000-4000 watts, watts |
| Width | 15" |
| Vendor Name | Vollrath |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 029419720248 |
| Shipping Origin | 530820611 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 15 cm |
| Item Height | 12.38 cm |
| Item Depth | 27.38 cm |
| Item Weight | 35.9 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Hotplate, Countertop, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |