Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| BTU | 407000 BTU |
|---|---|
| Features | adjustable legs |
| Material | stainless steel |
| Number of Racks | 4 racks |
| Power Type | gas |
| Product Type | range |
| Safety and Compliance | CSA, NSF |
| Vendor Name | Southbend |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 27526 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 60.75 cm |
| Item Height | 59.5 cm |
| Item Depth | 42.13 cm |
| Item Weight | 1075 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Range, 60" Restaurant, Gas |
| Specsheet | View Specsheet |