Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Design | countertop |
|---|---|
| Features | stackable |
| Horsepower | 1/2 HP |
| Legs | stainless steel |
| Material | porcelain, stainless steel |
| Number of Racks | 3 racks |
| Power Type | gas |
| Product Type | provection oven |
| Speeds | 2-speed |
| Temperature Control | thermostat control |
| Vendor Name | Imperial Range |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 92879 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 36.12 cm |
| Item Height | 64.5 cm |
| Item Depth | 30.12 cm |
| Item Weight | 1065 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Provection Oven, Gas |
| Specsheet | View Specsheet |