Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Control Type | electronic controls |
|---|---|
| Depth | standard depth |
| Material | stainless steel |
| Number of Decks | double deck |
| Number of Racks | 5 rack |
| Product Type | convection oven |
| Speeds | 2-speed |
| Vendor Name | Imperial Range |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 92879 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 38 cm |
| Item Height | 74 cm |
| Item Depth | 40.88 cm |
| Item Weight | 927 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Convection Oven, Gas |
| Specsheet | View Specsheet |