Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Control Type | rocker switch |
|---|---|
| Design | counter model |
| Features | adjustable shelves, Made in USA |
| Height | 25.5" |
| Number of Doors | 1 door |
| Product Type | heated display case |
| Safety and Compliance | ANSI, ANSI/NSF, cULus, UL, UL EPH Classified |
| Style | horizontal, slanted |
| Temperature Control | thermostatic controls |
| Width | 15.75" |
| Vendor Name | Hatco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 54235 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 15.75 cm |
| Item Height | 25.5 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Display Cabinets |
| Specsheet | View Specsheet |