Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Depth | 27.25 |
|---|---|
| Design | free-standing |
| Features | Made in USA |
| Height | 23.5 |
| Material | glass, stainless steel |
| Number of Shelves | 2 shelves |
| Product Type | warmer merchandiser |
| Safety and Compliance | ANSI, cULus, UL, UL EPH Classified |
| Style | horizontal |
| Temperature Control | adjustable thermostat |
| Wattage | 2227 watts |
| Width | 33.25 |
| Vendor Name | Hatco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 54235 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 33.25 cm |
| Item Height | 23.5 cm |
| Item Depth | 27.25 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Merchandisers |
| Specsheet | View Specsheet |