Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Area | 31.75"W x 16"D - lower 32.25"W x 19.75" |
|---|---|
| Control Type | digital |
| Depth | 30.88 |
| Design | countertop, perforated |
| Door Type | glass doors |
| Height | 31.63 |
| Material | glass, stainless steel, stone |
| Number of Shelves | 2 shelves |
| Product Type | heated display case |
| Safety and Compliance | ANSI, cUL, UL, UL EPH Classified |
| Style | curved glass |
| Wattage | 1800 watts |
| Width | 34.38 |
| Vendor Name | Hatco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 54235 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 34.38 cm |
| Item Height | 31.63 cm |
| Item Depth | 30.88 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Merchandisers |
| Specsheet | View Specsheet |