Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Capacity | 6 gallons |
|---|---|
| Color | gray, silver |
| Depth | 24" |
| Height | 18" |
| Legs | plastic non-adjustable legs |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | booster heater |
| Safety and Compliance | cUL, NSF, UL |
| Wattage | 36-KW |
| Width | 18" |
| Vendor Name | Hatco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 54235 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 18 cm |
| Item Height | 18 cm |
| Item Depth | 24 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Booster Heaters |
| Specsheet | View Specsheet |