Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Amps | 4.8 amps |
|---|---|
| Control Type | manual |
| Diameter | 12" diameter |
| Durability and Resistance | medium duty |
| Horsepower | 1/3 hp |
| Material | anodized aluminum, stainless steel |
| Power Type | electric |
| Product Type | food slicer |
| Safety and Compliance | cETLus, NSF |
| Voltage | 115V |
| Vendor Name | Globe |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 669452125787 |
| Shipping Origin | 45439 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Weight | 88 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Food Slicer, Electric |
| Specsheet | View Specsheet |