Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| BTU | 35000 BTUs |
|---|---|
| Color | blue |
| Durability and Resistance | heavy duty |
| Features | adjustable legs |
| Material | cast iron, stainless steel |
| Power Type | gas |
| Product Type | charbroiler |
| Safety and Compliance | CSA, CSA-sanitation, NSF, NSF (NSF/ANSI |
| Thickness | 10 gauge |
| Vendor Name | Globe |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 669452000169 |
| Shipping Origin | 45439 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Discontinued Date | 2026-01-14 10:37:11 |
| Item Width | 36 cm |
| Item Height | 15.75 cm |
| Item Depth | 30.32 cm |
| Item Weight | 162.26 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Charbroiler, Gas, Countertop |
| Specsheet | View Specsheet |