Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Area | 29-3/4" x 25", 30-3/4"W x 26" D |
|---|---|
| Capacity | (2) pan size |
| Compressor Style | self contained |
| Cooling | mechanically cooled |
| Depth | 26 |
| Design | drop in |
| Diameter | 1" dia |
| Features | insulated, with drain |
| Horsepower | 1/6 HP |
| Material | galvanized steel, stainless steel |
| Product Type | cold food well unit |
| Refrigerant Type | hydrocarbon, R290 |
| Refrigeration | refrigerated |
| Safety and Compliance | cUL, NSF, UL |
| Width | 30-3/4" |
| Vendor Name | Delfield |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 30.75 cm |
| Item Depth | 26 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Cold Food Well Unit, Drop-In, Refrigerated |
| Specsheet | View Specsheet |