Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Amps | 11.0 amps |
|---|---|
| Area | 24"W x 24"D x 35"H |
| Depth | 24" |
| Design | Undercounter |
| Features | chemical pump included |
| Height | 11", 31-1/4", 35" |
| Horsepower | 1 HP |
| Material | stainless steel |
| Output | 120 covers per hours, 30 racks per hours |
| Product Type | glass washer |
| Safety and Compliance | cULus, Energy Star, NSF |
| Temperature Control | low temperature |
| Voltage | 115V |
| Width | 24" |
| Vendor Name | CMA Dishmachines |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 928413904 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24 cm |
| Item Height | 31.25 cm |
| Item Depth | 24 cm |
| Item Weight | 203 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Glasswasher |
| Specsheet | View Specsheet |