Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Capacity | 12-gallon |
|---|---|
| Compressor Style | self contained |
| Design | 2/3 steam jacket, countertop |
| Material | stainless steel |
| Power Type | electric |
| Pressure | 50 psi |
| Product Type | kettle |
| Style | tilting |
| Vendor Name | Cleveland |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 38019 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 0 cm |
| Item Height | 0 cm |
| Item Depth | 0 cm |
| Item Weight | 225 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Kettle, Electric, Countertop |
| Specsheet | View Specsheet |