Se Habla Español |
Jerico offers flexible financing terms through Navitas Credit. Fill out the application to get the equipment you need today!
| Durability and Resistance | heavy duty |
|---|---|
| Handle | coated handles |
| Material | nickel plated, stainless steel |
| Power Type | gas |
| Product Type | fryer |
| Temperature Control | high temperature |
| Vendor Name | Atosa USA |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 31 cm |
| Item Height | 45 cm |
| Item Depth | 16 cm |
| Item Weight | 170 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Fryer, Gas, Floor Model, Full Pot |
| Specsheet | View Specsheet |